Jak využívat filtry na INwork.cz a nalézt tak práci rychleji?

Znají to všichni, kteří hledají práci. Každý den je nutné sednout k počítači a začít projíždět jeden web za druhým. Tam se musíte proklikávat desítkami nabídek, které pro vás mnohdy vůbec nejsou vhodné a ani vás nezajímají. Ale u nás to jde i mnohem jednodušeji!

 

 

Nejlépe se vám bude vyhledávat nová práce na našem webu, když si dopředu ujasníte, co od nabídky očekáváte. Jaké jsou naše rady?

1. Lokalita

Zde si promyslete, v jakém městě nebo okrese hledáte práci. Čím větší zadáte okruh, tím zvýšíte pravděpodobnost nalezení vhodné nabídky. Na druhou stranu zvažte vaše reálné možnosti denně dojíždět a nevolte místa, které jsou od vás velmi vzdálená. Propočítejte si, kolik byste museli utratit za pravidelné dojíždění a hlavně zvažte, kolik času byste denně tímto ztratili.

2. Obor/pozice

Záleží, zda hledáte přímo konkrétní pozici, kterou už vykonáváte/vykonávali jste v jiném zaměstnání, anebo vám stačí zúžit nabídky na určitý pracovní obor. Naše rada - nebojte se hledat i jiné (vyšší nebo nižší) pozice v rámci vaší specializace. Pokud jste již dlouhou dobu pracoval/a jako prodavač/ka, proč nyní nezkusit i vedoucí obchodu? A platí to i naopak - to, že nastoupíte jako účetní junior, pro vás neznamená, že na této pozici zůstanete. Když budete šikovní, můžete se stát za nějakou dobu manažerem účetního oddělení! 

Pokud si zadáte pracovní obor s více pozicemi, rozšíříte si tím možnosti a uvidíte tak více nabídek. Co když jedna z nich bude ta pravá? :-)

3. Mzda

Pokud máte pevně stanovenou mzdu, pod kterou nechcete jít (například jestli aktuálně pracujete a chcete si polepšit), určitě není od věci vyfiltrovat si nabídky i podle výše mzdy. Ale jestli žádnou práci nemáte a potřebujete ji, doporučujeme mzdu vynechat. Někteří zaměstnavatelé mzdu nemusí vyplnit a vy se tak zbytečně připravujete o nabídky, které by pro vás mohly být vhodné.

4. Úvazek, Vhodné pro

Tyto parametry jsou diskutabilní. Můžou vám zjednodušit hledání a ukázat jen opravdu relevantní inzeráty pro vás. Ale současně může nastat stejný problém jako u mzdy - někdy zadavatel zapomene nebo úmyslně nevyplní, že se jedná o částečný úvazek a nabídka je vhodná i pro absolventy. Můžou vám tak ujít skvělé pracovní pozice. Naše rada? Vyzkoušejte si, co je pro vás vhodnější.

A jak filtry u nás prakticky použít?

Máte dvě možnosti, jak si vyfiltrovat nabídky. Buď si nejdříve zadáte vaše město a zde najdete spoustu parametrů včetně hledaných měst, pozic, oborů, mzdy, úvazku, apod. anebo zvolíte tu jednodušší (ale méně obsažnou) variantu a hned na první straně zadáte pracovní pozici a lokalitu.

 

Rychlejší varianta filtrace nabídek z hlavní strany webu:

Najděte si díky filtrům práci snadněji.

 

Přesnější filtrace nabídek práce, která je dostupná po rozkliknutí lokality:

S filtry si najdete práci rychle a snadno. 

Jaké jsou výhody a nevýhody?

Pokud zvolíte nejrychlejší filtr (pozice, lokalita), nemůžete zadat celý obor, ale jen jednu pozici. Tím vám můžou utéci zajímavé nabídky v rámci vašeho oboru. Také nemůžete zadat více měst, pouze jedno anebo celý okres, případně kraj. Nelze vložit ani požadovanou mzdu, typ úvazku a další filtry.

 

Pokud vyberete druhou možnost (nejdříve se prokliknete do vašeho města, kde teprve zadáte parametry), možná vám to zabere o pár sekund více, ale můžete zadat mnohem více filtrů, vybrat si více pozic i měst současně a tím ve výsledku ušetříte dost času.

 

Šetřete čas a energii a najděte si s námi práci snadněji! :-) Přejeme hodně štěstí a napište nám do komentářů, jestli filtrování u nás či i na jiných webech používáte anebo raději hledáte bez nich.

© Tereza, INwork.cz, RYXOO UNIVERSAL s.r.o. 15.01.2019 přečteno 533x